Temat: W zdrowym ciele zdrowy duch

Pomoce dydaktyczne:

Propozycje zabaw:

Dzisiejsze propozycje rozpoczniemy od rozmowy z dzieckiem na temat aktywności ruchowej. Warto zwrócić uwagę na korzyści płynące z uprawiania sportów. Rodzic pyta dziecko o to dlaczego powinno się ćwiczyć? Dziecko może odpowiedzieć, np.:
– Jesteśmy coraz silniejsi i możemy wykonać różne prace np. pomagać mamie,
– Kształtujemy postawę naszego ciała;
– Utrzymujemy dobry stan zdrowia
– Jesteśmy bardziej radośni, odstresowani,
– Jest nam cieplej, ponieważ poprawia się nasze krążenie.

Po za kończeniu rozmowy, Dziecko może obejrzeć videoklip https://www.youtube.com/watch?v=OZTYeTEZ2wA w trakcie którego może wykonywać te same ruchy które są prezentowane przez dzieci.

Następnie rodzic pyta jakie rodzaje sportów zna dziecko – Rodzic może zaprezentować dziecku video w trakcie którego omawia poszczególne dyscypliny sportu – https://www.youtube.com/watch?v=n6m4GQfrQMI

Na zakończenie, dziecko dzieli (z pomocą Rodzica) sporty na letnie i zimowe, np.:
sporty letnie: pływanie, tenis ziemny i stołowy, biegi, podnoszenie ciężarów, biegi, podnoszenie ciężarów, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, taniec, gimnastyka artystyczna, jazda na wrotkach, rolkach, deskorolkach, kolarstwo, nordic – walking i inne.
sporty zimowe: łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo, hokej na lodzie, skoki narciarskie, biatlon (bieg narciarski ze strzelaniem), snowboard, zjazdy narciarskie.