24.06.2020 r.

Temat: Ruch to zdrowie

Pomoce dydaktyczne: karton a3, pędzel, kubek z wodą, farby

Propozycje zabaw:

Ten rok był inny niż wszystkie, ale każdy ma na pewno jakieś mile wspomnienie z przedszkola, dlatego dzisiejszą propozycją jest namalowanie pięknego obrazu pt.: „Moje wspomnienie z przedszkola”. Rodzic zachęca dziecko do przedstawienia swojego najlepszego wspomnienia z przedszkola w pracy plastycznej. Proponuje, aby dziecko zamieniło się w malarza i wykonało prawdziwy obraz. Przypomina o zawarciu w pracy jak największej liczby szczegółów, rozplanowaniu elementów na całej powierzchni kartki. Dziecko wypowiadają się na temat wykonanej pracy, stara się opowiedzieć o tym jaka sytuacja została przez nie namalowana.

Teraz czas na dużą dawkę ruchu.  W rytm ulubionej piosenki, dziecko maszeruje po pokoju. Na przerwę w grze zatrzymuje się w miejscu, przyjmując dowolną pozę w staniu na jednej nodze.

Kolejną propozycją będzie bieg przez płotki. Rodzic układa na podłodze szarfy (tak, jak szczeble w drabinie, z tym, że w większych odległościach), tworząc z każdej z nich prostą linię (płotek). Wyjaśnia dziecku, że zabawa będzie polegała na przeskakiwaniu przez płotki tak jak w trakcie konkurencji lekkoatletycznej w trakcie olimpiady. Demonstruje wykonanie zadania. Następnie dziecko ustawia się w rzędzie przed ułożonymi szarfami.  Pokonuje biegiem wyznaczoną trasę, przeskakując szarfy (płotki). Dziecko stara się nie nadepnąć na żadną z nich.

Będzie mi miło, gdy podzielą się Państwo pracami swoich dzieci w komentarzach na stronie FB przedszkola.

Udanej zabawy!