22.06.2020 r.

Temat: Sport

Propozycje zabaw:

1.Gimnastyka artystyczna – zapoznanie z jedną z dyscyplin sportowych https://youtu.be/q753dsY4Eyk

2. Zrób to co ja – zabawa piłką to coś, co dzieci bardzo lubią dlatego dziś zaproponuję wspólną zabawę dla dzieci i rodziców. Osoba dorosła wykonuje wymyśloną przez siebie sekwencję ruchów piłką, np. dwa razy odbija piłkę od podłogi i raz podrzuca ją do góry. Zadaniem dziecka jest odtworzenie pokazanych ruchów. Potem następuje zamiana ról. Miłej zabawy!

3. Skok po medal – zabawa ruchowa z elementem skoku. Do zabawy zaprośmy rodzeństwo. Zapoznamy się z kolejną dyscypliną sportową. Potrzebna nam będzie skakanka (do wyznaczenia linii startu) oraz centymetr (do pomiaru skoków). Dziecko wykonuje skok z obunóż z wyznaczonej linii startu.

4. Aktywny czas wolny – dziś zaproponuję wykonanie albumu przedstawiającego propozycje spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem wycinków z gazet, kolorowych czasopism, nożyczek, kleju oraz kartek A4. Gdy dzieci przykleją na kilka kartek obrazki przedstawiające ludzi spędzających aktywnie czas wolny można dziurkaczem z boku kartek zrobić dziurki oraz przewlec przez nie wstążeczkę. Gotowy album można pokazać rodzinie, dziadkom oraz opowiedzieć o przedstawionych formach aktywności.

Skip to content