18.06.2020 r.

Temat: Wakacyjne rady

Propozycje zabaw:

1.Rysowanie wg. instrukcji – zabawa dydaktyczna. To tego zadania potrzebne nam będą: kartka oraz kolorowe kredki. Dziecko kładzie przed sobą kartkę A4 pionowo i wykonuje rysunek zgodnie z poleceniem osoby dorosłej:

– w prawym górnym rogu narysuj słońce żółtą kredką

– w lewym górnym rogu narysuj chmurę niebieską kredką

– na środku kartki narysuj domek brązową kredką

– po prawej strony domku narysuj drzewo

– w prawym dolnym rogu narysuj czerwony kwiat

– w lewym dolnym rogu narysuj kolorowa piłkę

2. Magiczny worek – do tego zadania przygotujmy worek lub torbę, przedmioty związane z letnim wypoczynkiem (okulary przeciwsłoneczne, kapelusz, łopatkę, wiaderko, grabki, piłkę plażową). Dziecko z zamkniętymi oczami wyjmuje po kolei przedmioty z worka i próbuje odgadnąć co to jest.

3. Rady na wakacje – wykonanie plakatu dotyczącego bezpiecznych zachować w różnych miejscach wypoczynku. Potrzebny nam będzie duży arkusz papieru, napis RADY NA WAKACJE, który umieścimy na środku arkusza, flamaster. Dziecko podaje propozycje bezpiecznych zachowań w różnych miejscach,np. w lesie zachowujemy się po cichu, nie płoszymy zwierząt, w górach chodzimy po wyznaczonych szlakach, nad wodą kąpiemy się w  miejscach wyznaczonych pod opieką dorosłych, w mieście bawimy się z dala od ulicy, nie oddalamy się od dorosłych, przed wyjściem na słońce smarujemy się kremem i pamiętamy o nakryciu głowy. Osoba dorosła zapisuje wszystkie propozycje dziecka na plakacie.

Skip to content