12.06.2020 r.

Temat: Wakacyjne wyprawy

Propozycje zabaw:

  1. Zabawa „Jedzie pociąg”. W daleką podróż wakacyjną wybierzemy się dziś pociągiem. Przy znanym utworze „Jedzie pociąg z daleka” https://www.youtube.com/watch?v=CJZ6M_4Tjl4 dziecko wykonuje drobny bieg na palcach, ręce imitują ruch kół oraz naśladuje sygnał pociągu tuu, tuu.
  2. Wiersz o wakacjach. Dziecko słucha czytanego przez rodzica wiersza B. Forma „Lato i dzieci” http://maja-literatura.blogspot.com/2012/11/lato-i-dzieci.html, a następnie odpowiada na pytania:

– Gdzie zatrzymało się lato?

– Gdzie lato nas zaprasza?

– Jak powinniśmy się zachowywać i czego nie robić podczas pobytu w lesie, w górach, nad wodą?

  • Długa droga przed nami – tor sensoryczny. Po wyjściu z pociągu udamy się na pieszą wędrówkę do wymarzonego miejsca wakacyjnego. Musimy pokonać różne przeszkody. Z pomocą rodzica budujemy tor. Potrzebne będą: kamyczki (żwirek bez ostrych krawędzi), trawa lub mech, piasek, gałązki świerku lub liście, miednica z wodą. Układamy w rzędzie wszystkie przeszkody, a zadaniem dziecka jest przejść przez niego bosymi stopami od początku do końca. Pierwsze przejście może wykonać rodzic zachęcając w ten sposób dziecko do wykonania ćwiczenia.
  • Wakacyjny pociąg – praca plastyczna. Potrzebne będą: kolorowe prostokąty, kolorowe kółka, kwadrat mniejszy i większy, trójkąt, duży arkusz papieru, klej, kredki, flamastry. Z podanych elementów dziecko układa na arkuszu pociąg z wagonikami (może je przykleić) oraz dorysowuje pasażerów i tory.

Życzę udanej zabawy!