3.06.2020 r.

Temat: Planujemy wakacje- zajęcia matematyczne

Przebieg zajęć:

 1. Wprowadzenie do tematu zajęć. Dzień dobry dzieci. Planujemy podroż wakacyjną. Na pierwszych zajęciach plastycznych każdy z was wybrał wymarzone miejsce wakacyjne. Teraz należy przygotować walizki, czyli odpowiednio je spakować. ciekawe ile walizek trzeba spakować na wakacje i co w tym walizkach się znajduje? Zapraszam więc na zajęcia matematyczne, które pomogą nam odpowiedzieć sobie na postawione pytania.
 2. Pakowanie walizek”- zajęcia matematyczne. rozwijanie umiejętności matematycznych,
  Mama spakowała 4 walizki, tato spakował 2 walizki, mała Ania 1 mniejszą walizeczkę a Antoś 1walizkę. Ile walizek spakowała rodzinka na wakacje?
 3. “Przedmioty w walizce”- przeliczanie elementów w zbiorze.
  Mała Ania, różową walizkę na wakacje spakowała.
  Zaraz szybko się dowiecie co w walizce miała.
  Spakowała 1 misia, 2 lalki, 1 piłkę co od babci dostała.
  A na koniec 1 opakowanie kredek, od przyjaciółki je otrzymała.
  Ile rzeczy w walizce Ania spakowała?
 4. “Porządek w walizce”- klasyfikowanie elementów według określonej cechy.
  Maciek spakował do walizki rożne elementy. Kiedy skończył chciał zamknąć walizkę, ale niestety nie dała się zamknąć. Maciek postanowił, że spakuje jeszcze raz zawartość , ale tym razem posegreguje podobne elementy w odpowiednie mniejsze torby plastikowe. Miał następującą zawartość w walizce: piłki, gry planszowe, książki, rakiety do badmintona, buty kalosze, rolki, buty sportowe, sprzęt do nurkowania. Pomóż Mackowi posegregować wszystkie elementy według rodzaju,. Narysuj wszystkie elementy jakie Maciek chciał spakować do walizki, ale każdy w odpowiednim zbiorze, np; piłki do piłek, gry planszowe do gier, itp
Skip to content