3.06.2020 r.

Temat: Miło spędzam czas

Pomoce dydaktyczne: małą walizka, przedmioty, które kojarzą się z wakacjami, np.: okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem, sandały, opaska do zasłonięcia oczu,  tacka i piasek.

Propozycje zajęć:

Zanim zaczniemy wspólne zabawy, warto przypomnieć dziecku o numerze alarmowym. Kiedy należy z niego skorzystać? Rodzic prezentuje dziecku numer alarmowy 112 i pojazdy uprzywilejowane (wóz strażacki, radiowóz policyjny, karetkę pogotowia) – zdjęcia można zaprezentować w książeczkach dziecka lub na telefonie lub komputerze rodzica. Po zaprezentowaniu numeru alarmowego przez rodzica, dorosły odczytuje go, a następnie dziecko robi to samo i mówi, w jakich sytuacjach powinno się pod niego dzwonić. Rodzic prezentuje również obrazki pojazdów służb ratunkowych, które można wezwać, dzwoniąc pod numer 112.

Aby łatwiej było dzieciom zapamiętać numer 112, można wskazać na czoło (1), nos (1), uszy (2).

Teraz poćwiczmy wyobraźnię. Jakie znamy wakacyjne akcesoria? Będziemy potrzebować małą walizkę, przedmioty, które kojarzą się z wakacjami, np.: okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem, sandały. Przyda się również opaska do zasłonięcia oczu. Rodzic daje do ręki  dziecku z zasłoniętymi oczami dowolny przedmiot. Zadaniem dziecka jest określenie, co to jest i do czego służy. Po odsłonięciu oczu następuje weryfikacja udzielonych odpowiedzi.

Na koniec stwórzmy wakacyjny rysunek.  Rodzic wręcza dziecku tackę z piaskiem i prosi, aby narysowało na niej palcem plażę, morskie fale, słońce i chmury. Po zakończeniu rysowania, rodzic lekko potrząsa tacką i dziecko rysuje kolejny pejzaż związany z wakacjami.

Będzie nam bardzo miło gdy podzielą się państwo pracami Dzieci.

Udanej zabawy!