2.06.2020 r.

Temat: Sposób na wakacyjną nudę- zajęcia sportowe.

Przebieg zajęć:

 1. Wprowadzenie do tematu zajęć.
  Drogie dzieci. Już niedługo będą wakacje. Spodziewamy się że będzie ciepła i słoneczna pogoda, więc nie będziemy siedzieć w domu, ale na pewno będzie zabawa na dworze ze znajomymi. Czasem jest tak, że choć warunki sprzyjają na dobra zabawę to jednak nam się i tak nudzi. Dziś poszukamy sposobów na wakacyjna nudę. Zapraszam.
 2. Zabawa ruchowa z elementami tańca i rekwizytem. Na pewno każdy z was ma w domu miotłę. Stoi w pewnym kącie w domu, wszyscy wiedzą gdzie. Więc uprzedźcie rodziców, że dziś mamcie ochotę pobawić się z miotłą. Poproście aby przygotowali wam umiarkowanie, rytmiczną muzykę. Do rytmu podanej melodii, trzymając w rękach miotłę można wymyślić i poćwiczyć jakiś ciekawy taniec, a potem wystąpić przed większą publicznością. Co ciekawe, do tej zabawy można włączyć resztę domowników i to oni muszą wymyślić teraz specjalne kroki to tego tak niezwykłego tańca. Gwarantuję, że zabawa ta wywoła uśmiech na twarzy. Nuda precz odejdzie.
 3. Zabawa ruchowa “W parku dinozaurów” z elementami rzutu do celu. Kiedy za oknem pada deszcz i w dodatku występują burze, to na pewno nikt nie będzie się bawił na zewnątrz. Nie ma o tym mowy. Nawet na taką okazję można mieć fajny pomysł. Poszukajcie z rodzicami pudła kartonowego – będzie to paszcza dinozaura, można ja pomalować zielona farbą, albo nakryć zielonym płótnem ale tak by paszcza dinozaura była otwarta. Poproście rodziców aby ustawili wam pudło na pewnej wysokości, np: na stole postawić krzesło a na krześle pudło – paszę dinozaura. Jeszcze tylko przygotujcie kilka piłeczek i zadanie wasze będzie następujące: należy teraz do paszczy dinozaura rzucić celnie kilka piłeczek. Umówmy się, że będzie to dokarmianie dinozaura. Kto z was trafi celnie do paszczy ten będzie miał punkty. Kto najwięcej ich uzbiera ten wygrywa. Na pewno ta zabawa zachęci nie jednego domownika, żeby wziął w niej swój udział.
 4. Zabawa w podchody “Szukamy skarbu”-
  Podchody nie zawsze wymagają długich tras. Można je przygotować na własnym podwórku, placu zabaw, czy nawet we własnym pokoju. W zależności od tego jakie będą warunki zewnętrzne przygotujcie wraz z rodzicami takie podchody na podwórku, czy w pokoju. Zatem potrzebne będą k zadania, aby znaleźć jakąś niespodziankę (może to być nawet słodka niespodzianka). Oto zadania do zabawy ( należny je rozmieścić w wyznaczonych miejscach):
  1 list. List do poszukiwaczy skarbu z następująca treścią; Kimkolwiek jesteś, wiedz, że jeśli podjąłeś się szukania skarbu, to musisz wykonać kilka zadań, nie będą łatwe, ale nie zniechęcaj się, na końcu takiej wyprawy czeka cię nagroda. Idź w umówione miejsce (rodzic i dziecko wiedzą gdzie jest to miejsce, np: pod stołem w kuchni), tam szukaj wskazówki do dalszej drogi.
  2 list. Masz do wykonania zadanie: zrób małą rozgrzewkę: 5 przysiadów, 4 pajacyki,odbijaj się przez 10 razy jak piłeczka. a teraz najważniejsze zrób jaskółkę, to znaczy ręce wysuń na boki, pochyl się do przodu i wyciągnij jedną nogę do tylu. Będziesz wyglądał tak jak jaskółka, albo samolot. W takie pozycji wytrzymaj licząc do 10. Jeśli bez podpierania wykonasz jaskółkę, to możesz iść po kolejne zadanie, które na przykład będzie w twoim pokoju, tam gdzie w nocy układasz się do snu. Szukaj więc kolejnego zadania.
  3 list. Widzę, że znalazłeś kolejną wskazówkę, tym razem połóż się na plecach, nogi wyprostowane. Zadaniem twoim będzie turlać się w umówione miejsce jakbyś był wałeczkiem, nie możesz przy tym zginać nóg w kolanach ale całe ciało wprawić w ruch, to nie będzie takie łatwe. Jak wykonasz 2x takie wałeczkowe ruchy, to po kolejne zadanie idź, np: do przedpokoju. Tutaj czeka cię zabawa w “Ciepło – zimno”. Dorosła osoba mówi ciepło, ciepło, albo zimno, zimno Idź w kierunku jak będziesz słyszał ciepło,bo to oznacza, że niedaleko jest kolejna wskazówka (dziecko otwiera list a tam będzie puste miejsce, to oznacza, że reszta pomysłów na dalszą zabawę należny do was. Pomyśl jaki pomysł na zabawę będzie na tej pustej kartce, narysuj zdanie, bo blisko jest ukryty skarb. Narysuj drogę do skarbu. Powodzenia.
Skip to content