1.06.2020 r.

Temat: Wakacyjne marzenia – zajęcia plastyczne.

Przebieg zajęć:

  1. Wprowadzenie do tematu zajęć. Dzień dobry wszystkim dzieciom. Niebawem rozpoczną się wakacje. Ale już dziś każdy z was może mieć marzenia o wakacjach. Jak chciałbyś spędzić wakacje?. Może już wiesz a może nie wiesz jeszcze? Nie szkodzi. Zawsze możesz marzyć o przygodach wakacyjnych. Może na wakacje chciałbyś polecieć samolotem na bezludna wyspę? Ale oczywiście nie sam, z rodzicami i z przyjaciółmi, prawda? Może chciałbyś zwiedzić safari, a może popływać w jeziorze, albo zwyczajnie zjeść zimnego loda o smaku malinowym? Tego nie wiem. Ale dowiem się wtedy kiedy swoje marzenia namalujesz na papierze. A potem możesz swój obrazek wakacyjny oprawić w ramkę i zawiesić na ścianie. Niech ci przypomina o twoich wakacyjnych marzeniach.

2.”Moim marzeniem wakacyjnym jest……”- kończenie rozpoczętego zdania. Rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego.

  1. Zabawa orientacyjno- porządkowa ” Jedziemy na wakacje”. Reagowanie na hasło prowadzącego. Dzieci biegają przy wesołej muzyce i reagują na hasło prowadzącego, np: samolot, samochód, rower, hulajnoga. Dzieci wykonują odpowiednie ruchy do podanego hasło, np: na hasło “rower”- kładą się na plecach, nogi w górze wykonują ruch pedałowania, itp.
  2. “Wakacyjne marzenie”- praca plastyczna. Rozwijanie sprawności manualnych. Do wykonania obrazka należy przygotować kawałki gąbki, farby plakatowe. Następnie opowiada prowadzącemu o swoim wakacyjnym marzeniu.
    Dziecko, przy muzyce, maluje obrazek, gąbką na kartonie A4, maczając gąbkę w odpowiedni kolorze farby plakatowej. Milej pracy
Skip to content