1.06.2020 r.

Temat: Dzień Dziecka

Pomoce dydaktyczne: odrysowane dłonie i stopy, strunowy woreczek, żel do włosów lub olej, różne kulki i koraliki w różnych kolorach, oraz taśma np. izolacyjna

Propozycja zabaw:

Jeden z ważniejszych dni w roku właśnie nadszedł! Dziś Dzień Dziecka! Wszystkiego Najlepszego Biedronki. W ten radosny dzień, na pewno rozpiera Was energia, dlatego zaczniemy ten tydzień od dużej dawki ruchu. Potrzebujemy odciski rąk i nóg, ewentualnie wydrukowane szablony z podziałem na stronę lewą i prawą lub odrysowane ręce i stopy dzieci. Zabawa polega na rozłożeniu kartek w trzech rzędach, tak aby dziecko mogło przeskakiwać z jednej trójki znaków na kolejną trójkę, np.: lewa noga, lewa ręka, prawa ręka. Jedna kończyna pozostaje zawsze w powietrzu.

Tor przeszkód można dowolnie modyfikować. Dobry humor gwarantowany! Dzieci mogą zaprosić do zabawy swoich rodziców, na pewno uśmiech nie zejdzie z Waszych twarzy!

Następnie trochę posegregujemy – ale dziś nietypowo. Do zabawy potrzebny jest: strunowy woreczek, żel do włosów lub olej, różne kulki i koraliki w różnych kolorach, oraz taśma np. izolacyjna. Na woreczku za pomocą taśmy Rodzic wykleja kwadrat, prostokąt, koło i trójkąt najlepiej w różnych kolorach. Do środka dziecko wrzuca koraliki i figury. Rodzic zamyka woreczek i przykleja go na szybie za pomocą taśmy. Dziecko ma za zadanie posegregować koraliki według koloru bądź figury. W trakcie tych czynności nazywa poszczególne kolory i figury.