29.05.2020 r.

Temat: Ulubione zabawy ruchowe przez dzieci z całego świata.

Przebieg zajęć:
Wstęp do zajęć: Wszystkie dzieci lubią się bawić. Na dzisiejsze spotkanie mamy kilka propozycji, które wniosą wiele radość, wzmocnią mięśnie i zręczność całego ciała. Do proponowanych zabaw potrzeba dwóch osób. Zapraszam do korzystania z podanych pomysłów.

  1. Zabawa ruchowa “Przeciąganie liny”. Rozwijanie siły i wytrzymałości organizmu.
    Dziecko i osoba prowadząca trzymają linę po obu stronach i przeciągają linę każdy a swoją stronę. W ćwiczeniu chodzi o to by dziecku dać szansę poćwiczyć siłę i swoją wytrzymałość i osiągnąć sukces oraz odpowiednio naciągnąć linę.
  2. Zabawa ruchowa ” Wygrane”. Dorosły i dziecko oddzieleni są od siebie liną. Zabawa polega na tym, aby zarówno dziecko jak i dorosły, podeszli jak najbliżej linii a jednocześnie nie pozwalali przeciwnikowi dotknąć np: kolana, innym razem ucha, dłoni, itp. Jeśli komuś uda się dotknąć umówionej części ciała, ten wygrywa.
  3. Zabawa “Stop” – rozwijanie szybkości i koncentracji. Dziecko albo dorosły trzyma w ręku piłkę (kwestia umowy pomiędzy graczami), licząc do 5 i w tym czasie wyrzuca piłkę w górę. Osoba bez piłki ma zadanie złapać wyrzucona piłkę, a osoba, która wyrzuciła piłkę biegnie na pewna odległość. Osoba, która złapała piłkę woła “stop”. Odmierza 2 kroki i rzuca w osobę która nie ma piłki. Zabawa zaczyna się od nowa.
Skip to content